Chladicí věže - SOKRA
Kontaktujte nás:

+420 272 088 370

info@sokra.cz


O společnosti

Společnost SOKRA je výhradním distributorem chladicích věží Jacir a Gohl pro ČR již řadu let a není tedy problém nalézt významné spokojené uživatele v regionu České Republiky.

V sortimentu naleznete chladicí věže určené jak pro běžné aplikace v klimatizaci, tak pro aplikace do těžkého průmyslu. Pro běžné aplikace jsou zejména vhodné chladicí věže s opláštěním z plastu (od společnosti Jacir) nebo nerezu (X-steel od společnosti Jacir), díky čemuž nedochází ke korozi a není zapotřebí důkladně sledovat kvalitu cirkulační vody ve věži, tak jak tomu bývá u ostatních výrobků. Speciálním provedením jsou chladicí věže Gohl, které nabízejí unikátní povrchovou úpravu s roztaveným polymerickým termoplastem. Tento termoplast je nanesen na odmaštěné ocelové plechy opatřené opískováním a jsou galvanicky pokoveny. Pro aplikace do těžkého průmyslu jsou zejména vhodné celoplastové chladicí věže. Pro celoroční provoz věží je vhodné použití hybridních systémů, které kombinují vlastnosti otevřené věže avšak pracují s uzavřeným okruhem chladicí vody s předchlazovacím výměníkem.

Historie společnosti Jacir

Již více než 50 let společnost Jacir využívá své zkušenosti z oborů termodynamiky, konstrukce a mechaniky tekutin pro vývoj a prodej chladicích věží. Nabízené produkty vždy stojí v čele trhu co do environmentálních standardů tak do technického řešení.

Veškeré systémy mohou být vybaveny systémy pro úsporu vody, omezení hluku a předchlazovacím výměníkem. Specifickou charakteristikou je chladicí věž s výkonem 1000kW s velmi nízkou hlučností dosahující 35dB(A) v 10 metrech.
Společnost Jacir má velmi široké portfolio výrobků obsahující otevření chladicí věže s radiální i axiálním ventilátorem s polyesterovám nebo ocelovým opláštěním a uzavřené chladicí věže využívající deskové výměníky místo tradičních trubkovnic, což zaručuje velmi nízkou instalační hmotnost. Zajímavou novinkou je zařízení TOPAZ, které je se řadí do skupiny adiabatických chladičů a vyznačuje se nejmodernjší konstrukcí s využitím nejmodernějších komponetů regulace.

Celý sortiment je vyráběn a distribuován z Francie.

Historie společnosti Gohl

Gohl je tradiční německý výrobce chladicích věží již od roku 1959, který patří do skupiny Jacir. Výrobky se vyznačují specifickou povrchovou úpravou ocelových plechů všech chladicích věží. Díky polymerickému termoplastu, který je nanášen na opískované a odmaštěné ocelové plechy opatřené galvanickým pokovením dosahují chladicí věže Gohl nejdelší možné životnosti oplástění. Tento typ povrchové úpravy je mechanicky i chemicky stálý a není možné tuto vrstvu jakkoliv poškodit.

Portfólio výrobků obsahuje jak otevřené chladicí věže, tak uzavřené chladicí věže s trubkovnicovým výměníkem, tak i adiabatické chladiče obsahující měděný lamelový výměník zajišťující maximální ochranu proti růstu bakterí. Všechny chladicí věže se vyrábějí pouze s radiálním ventilátorem.

Home      O společnosti      Reference      Kontakt      E-shop

© Copyright 2013 - Sokra.cz I webdesign E-solution I system Buřič