Chladicí věže - SOKRA
Kontaktujte nás:

+420 272 088 370

info@sokra.cz


Uzavřené chladicí věže

Uzavřené chladicí věže s trubkovým výměníkem

Uzavřená chladicí věž je taková, kde nedochází ke styku chladicí vody (vody určené pro chlazení spotřebiče) s okolní atmosférou. Jedná se tedy o uzavřený chladicí okruh. Chladicí voda proudí trubkovým výměníkem, který je umístěný v chladicí věži. Na tento výměník je rozstřikována voda, která je čerpána z vany chladicí věže. A stejně jako u otevřené chladicí věže přes výměník a rozstřikovanou vodu proudí vzduch, jehož množství je řízeno na základě požadované teploty chladicí vody.

Provedení chladicích věží je k dispozici

S plastovým anebo kovovým pozinkovaným opláštěním. S axiálními anebo radiálními ventilátory.

Uzavřené chladicí věže s deskovým výměníkem

Uzavřená chladicí věž je taková, kde nedochází ke styku chladicí vody (vody určené pro chlazení spotřebiče) s okolní atmosférou. Jedná se tedy o uzavřený chladicí okruh. Uzavřená chladicí věž s deskovým výměníkem je speciální případ. Jelikož chladicí voda proudí deskovým výměníkem umístěným v prostoru chladicí věže. V deskovém výměnu dochází k ochlazení chladicí vody (pro spotřebič) pomocí vody, která proudí v samotné chladicí věži ve stejném principu jako u otevřené chladicí věže (voda je rozstřikována a gravitačně stéká výplních / proti stékající vodě proudí vzduch, který vodu ochlazuje). Tzn., že se jedná o „otevřenou chladicí věž s uzavřeným okruhem“.

Provedení chladicích věží je k dispozici

S plastovým anebo kovovým pozinkovaným opláštěním. S axiálními anebo radiálními ventilátory.

Freecooling:

Uzavřené chladicí věže jsou díky výše zmiňovaným vlastnostem také velmi vhodné pro tzv. Freecooling, při kterém je vypnuto konvenční strojní chlazení a využívá se pouze nízkých teplot vzduchu pro ochlazení chladicí vody. Díky freecoolingu dochází k významným úsporám provozních nákladům na strojní chlazení.

Regulace

Pro regulaci výkonu chladicí věže existuje několik způsobů. Základní regulací je vypínání a zapínání ventilátoru chladicí věže. V dnešní době se ovšem častěji využívá systému plynulé regulace otáček ventilátoru pomocí frekvenčního měniče. Při této regulaci je kolísání požadované teploty velmi omezeno a při ustáleném provozu je možné považovat tuto teplotu za konstantní. Další možností regulace výkonu je změna průtoku chladicí vody přes chladicí věž. Tento typ regulace se velmi často využívá společně s regulací změny otáček ventilátoru.

Pro technickou specifikaci a cenovou nabídku prosím kontaktujte kancelář společnosti SOKRA.

Pro korektní zobrazení musí prohlížeč podporovat FLASH.Galerie


Home      O společnosti      Reference      Kontakt      E-shop

© Copyright 2013 - Sokra.cz I webdesign E-solution I system Buřič