Chladicí věže - SOKRA
Kontaktujte nás:

+420 272 088 370

info@sokra.cz


Hybridní uzavřené chladicí věže

Tyto chladicí věže pracují na principu uzavřených chladicích věží s deskovým výměníkem, avšak jsou vybaveny ještě jedním výměníkem, který je umístěný nad rozstřikem vody. Ohřátá voda ze spotřebiče proudí nejprve do deskového výměniku, ve kterém dochází k ochlazení pomocí chladicí vody, která následně proudí do výměníku umístěného na vrchu chladicí věže, ve kterém je chladicí voda ochlazovaná pomocí proudícího vzduchu ze spodní části, ve které je následně chladicí voda rozstřikována proti proudu vzduchu. Chladicí voda stéká do vany, ze které je čerpána do deskového výměníku.

Nespornou výhodou tohoto řešení je vysoká úspora vody, jelikož v přechodném období je možné regulovat množství rozstřikující vody a využívat umístěný výměník. Dále je také možné věž provozovat úplně bez rozstřiku chladicí vody a provozovat tak chladicí věž jako uzavřený okruh s možností využití například pro freecooling.

Provedení chladicích věží je k dispozici

S kovovým pozinkovaným anebo s nerezovým opláštěním. S axiálními ventilátory.

Regulace

Pro regulaci výkonu chladicí věže existuje několik způsobů. Základní regulací je vypínání a zapínání ventilátoru chladicí věže. V dnešní době se ovšem častěji využívá systému plynulé regulace otáček ventilátoru pomocí frekvenčního měniče. Při této regulaci je kolísání požadované teploty velmi omezeno a při ustáleném provozu je možné považovat tuto teplotu za konstantní. Další možností regulace výkonu je změna průtoku chladicí vody přes chladicí věž. Tento typ regulace se velmi často využívá společně s regulací změny otáček ventilátoru.

Pro technickou specifikaci a cenovou nabídku prosím kontaktujte kancelář společnosti SOKRA.

Pro korektní zobrazení musí prohlížeč podporovat FLASH.

Vyobrazen cyklus uzavřené chladicí věže.

Galerie


Home      O společnosti      Reference      Kontakt      E-shop

© Copyright 2013 - Sokra.cz I webdesign E-solution I system Buřič